home historia obiekty forum linki
docz do nas
aktualnoci o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Obecny czas: 01 Maj 2024, 23:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 05 Lut 2010, 15:14 
Przepraszam ale ja nie czepiam się dla zasady tylko próbuję zrozumieć ten regulamin ponieważ mimo wszystko chcę wysłać zdjęcia na konkurs.
Tak jak pisłaem wcześniej konkurs mi się podoba i uważam iż wiele dobrego może dla popularyzacji speedwaya nie tylko warszwskiego zrobić.
Zdjęcia które palnuję wysłać są publikowane na mojej stronie www i chcę się jasno dowiedzieć czy w momnencie wysłania na konkurs mam je usuwać ze strony czy też nie. ( wg. mnie to tak skoro orgaznizator w myśl regulaminu staje się ich właścicielem )
Materiał promocyjny w odniesieniu do albumu który ma powstać ze zdjeć nadeslanych do konkursu.
Będzie to album rozdawany w celach promocyjnych Towarzystwa czy też będzie np. jako nagroda w konkursach organizowanych przez Towarzystwo ?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 05 Lut 2010, 16:20 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
djjaca1 napisał(a):
Zdjęcia które palnuję wysłać są publikowane na mojej stronie www i chcę się jasno dowiedzieć czy w momnencie wysłania na konkurs mam je usuwać ze strony czy też nie. ( wg. mnie to tak skoro orgaznizator w myśl regulaminu staje się ich właścicielem )


a według mnie TY na zawsze pozostaniesz AUTOREM swojego zdjęcia, a to motocośtam w momencie kiedy zdecydujesz się wysłać SWOJE AUTORSKIE ZDJĘCIE stanie się tylko właścicielem, nikt żadnym regulaminem nie może pozbawić Cię własności czegoś co jest Twoje/Twoim dziełem - to tak jak pracownia architektoniczna sprzedaje projekt architektoniczny inwestorowi, ale ten projekt pracownia też może używać jako swój pokazowy mający na celu pozyskiwanie dzięki niemu nowych inwestorów. chyba chodzi o to, żebyś Ty nie miał pretensji/roszczeń o to jak motocośtam opublikuje TWOJE zdjęcie, które zgodnie z regulaminem po wysłaniu staje się też własnością otomoto... zrzekasz sie wyłączności tak jakby, ale zdjęcie na zawsze jest Twoje skoro je zrobiłeś. Zreszta szczypiesz sie z jednym zdjęciem jakby to Bóg wie co było...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 05 Lut 2010, 18:44 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Sty 2009, 16:52
Posty: 416
Miejscowość: Warszawa
djjaca1 napisał(a):
(...)
Zdjęcia które palnuję wysłać są publikowane na mojej stronie www i chcę się jasno dowiedzieć czy w momnencie wysłania na konkurs mam je usuwać ze strony czy też nie. ( wg. mnie to tak skoro orgaznizator w myśl regulaminu staje się ich właścicielem )

Jezeli jest to prywatna strona i nie czerpiesz bezposredniej korzysci (np. oferujac to zdjecie do sprzedazy) to nie ma najmniejszego problemu. Przeciez to Ty jestes jego autorem. Mozesz nawet z tego zdjecia czerpac korzysci posrednie (np. umieszczasz je na swojej stronie z informacja, ze to jest "zuzlowe zdjecie roku" :)), zglasza sie do Ciebie "Tygodnik Zuzlowy" albo "Speedway Star" i proponuje Ci prace, bo im sie spodobalo, ze takie super zdjecia robisz). Ale to konkretne zdjecie (po zaakceptowaniu przez Ciebie regulaminu) do gazety moze sprzedac/zezwolic na darmowa publikacje tylko organizator konkursu.

djjaca1 napisał(a):
(...)Będzie to album rozdawany w celach promocyjnych Towarzystwa czy też będzie np. jako nagroda w konkursach organizowanych przez Towarzystwo ?

W tej chwili trudno powiedziec, poniewaz wszystko bedzie zalezalo od kasy i wspolpracy z Wydawnictwem Komunikacji i Łączności (jednym z partnerow konkursu).
Zapewne bedzie do zdobycia w roznych konkursach WTS'u, moze bedzie rozdawany wszystkim, moze tylko uczestnikom konkursu, moze bedzie po prostu do kupienia. W tej chwili trudno jest to okreslic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 06 Lut 2010, 00:18 
Witam ponownie.
Mam takie zaczepiste (xD) zdjęcie, ale jeden z zawodników jest na nim cały rozmazany. Czy mogę te zdjęcie wyostrzyć ręcznie, tzn. Piksel po pikselu zrobić aby całość była dobrze?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 06 Lut 2010, 13:10 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Lut 2010, 12:18
Posty: 89
djjaca1 napisał(a):
[...]
Zdjęcia które palnuję wysłać są publikowane na mojej stronie www i chcę się jasno dowiedzieć czy w momnencie wysłania na konkurs mam je usuwać ze strony czy też nie.[...]


A mozesz zapodac adres tej strony>? Chetnie obejrze. Lubie przegladac takowe gdyz mozna sie duuuzo nauczyc. Bylbym wdzieczny.

BTW - czy jesli bedzie wydawana publikacja dotyczace konkursu w formie ksiazkowej [nagrodzone zdjecia i te ktore najbardziej jury sie spodobaly] to czy bedzie mozna takowe otrzymac [przynajmniej laureaci] lub kupic? Sa ludzie, np tacy jak ja, ktorzy siedza w zuzlu po uszy kilka-, czy `dziesiat lat i rozne pozycje kolekcjonerskie chcieliby miec na pamiatke, a ja np zbieram co popadnie :-)

_________________
Pozdrawiam
Michał Szmyd
Bydgoszcz/Inowrocław
http://www.speedway-photography.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 06 Lut 2010, 14:07 
Jeżeli chodzi o regulamin, to też nie podobają mi się te zapisy o wyłączności... ale regulamin jest jaki jest, albo go akceptujemy, albo nie :)

ps. Wrona: rozmazane zdjęcia są najlepsze :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 06 Lut 2010, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
Wrona napisał(a):
Witam ponownie.
Mam takie zaczepiste (xD) zdjęcie, ale jeden z zawodników jest na nim cały rozmazany. Czy mogę te zdjęcie wyostrzyć ręcznie, tzn. Piksel po pikselu zrobić aby całość była dobrze?


Dopuszczalne są tylko korekty globalne, dotyczące całego zdjęcia. Tak jak w punkcie II 13. regulaminu.

Kod:
II 13. Zdjęcia modyfikowane za pomocą programów komputerowych będą automatycznie odrzucone. Zezwala się na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (nasycenie, wyostrzenie, kontrast, jasność).


Michał Szmyd napisał(a):
BTW - czy jesli bedzie wydawana publikacja dotyczace konkursu w formie ksiazkowej [nagrodzone zdjecia i te ktore najbardziej jury sie spodobaly] to czy bedzie mozna takowe otrzymac [przynajmniej laureaci] lub kupic? Sa ludzie, np tacy jak ja, ktorzy siedza w zuzlu po uszy kilka-, czy `dziesiat lat i rozne pozycje kolekcjonerskie chcieliby miec na pamiatke, a ja np zbieram co popadnie :-)


Wszystko zależy od tego, jak daleko posunięta będzie współpraca z Wydanictwem Komunikacji i Łączności. Wydanie "książkowego" albumu nie jest takie proste, no i musimy mieć także odpowiednią liczbę zdjęć.

Publikacja na pewno powstanie, ale jej zakres jest jeszcze do sprecyzowania.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 07 Lut 2010, 20:43 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
ja bym wysłał to zdjęcie, ale boje sie, że jak wygram to każecie mi usunąć je z naszej-klasy :lol: ;)
kiedy rozpoczęcie sezonu po warsiawsku? znane są jakieś większe szczegóły od tego co zdołałem wyciągnąć od Jawki na pożegnaniu sezonu


Załączniki:
5699ac66f6.jpg
5699ac66f6.jpg [ 39.57 KiB | Obejrzany 916 razy ]
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 08 Lut 2010, 11:27 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
naj napisał(a):
ja bym wysłał to zdjęcie, ale boje sie, że jak wygram to każecie mi usunąć je z naszej-klasy :lol: ;)
kiedy rozpoczęcie sezonu po warsiawsku? znane są jakieś większe szczegóły od tego co zdołałem wyciągnąć od Jawki na pożegnaniu sezonu


To będzie pierwszy wychowanek Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya! Tata będzie dobrym menadżerem!

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 08 Lut 2010, 18:11 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
djjaca1 napisał(a):
Dalczego jak człowiek pize coś do warszawiaka to ten zaraz podnosi alram że biją warszawiaka ?

:cry: warszawiak nie płacze jak go biją, tylko oddaje - po tym go poznasz... a tak na poważnie to dla mnie przykry jest taki prowincjonalny światopogląd, nie rozumiem skąd sie biorą takie terytorialne kompleksy, czy jakiś Warszawiak uczynił Ci kiedyś jakąś krzywdę? udusił Ci kanarka, zgwałcił kota? po co taki podjazd?
szczególnie, że Warszawiaków na tym forum tyle co kot napłakał, mimo to ja jako Warszawiak nie widzę w tym żadnego problemu! i nie widzę oporów, żeby dogadzać się z ludźmi z ZielonejGóry, Gorzowa, Gniezna, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska nawet na stadionach...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 08 Lut 2010, 19:55 
naj napisał(a):
djjaca1 napisał(a):
Dalczego jak człowiek pize coś do warszawiaka to ten zaraz podnosi alram że biją warszawiaka ?

:cry: warszawiak nie płacze jak go biją, tylko oddaje - po tym go poznasz... a tak na poważnie to dla mnie przykry jest taki prowincjonalny światopogląd, nie rozumiem skąd sie biorą takie terytorialne kompleksy, czy jakiś Warszawiak uczynił Ci kiedyś jakąś krzywdę? udusił Ci kanarka, zgwałcił kota? po co taki podjazd?
szczególnie, że Warszawiaków na tym forum tyle co kot napłakał, mimo to ja jako Warszawiak nie widzę w tym żadnego problemu! i nie widzę oporów, żeby dogadzać się z ludźmi z ZielonejGóry, Gorzowa, Gniezna, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska nawet na stadionach...


Oj tam, oj tam - no i po co ciągniesz temat dalej? Swój pogląd na temat mieszkańców stolicy już napisałem :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 19 Lut 2010, 21:27 
Jak ma wyglądać zgoda od rodzica?
Czy wystarczy, że będzie wiedział, że biorę w tym udział?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 20 Lut 2010, 00:49 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Sty 2009, 16:52
Posty: 416
Miejscowość: Warszawa
Wrona napisał(a):
Jak ma wyglądać zgoda od rodzica?
Czy wystarczy, że będzie wiedział, że biorę w tym udział?


Wystarczy do informacji o zapoznaniu sie z regulaminem dopisac informacje z danymi rodzica/opiekuna:
"Ja (imię i nazwisko rodzica) niżej podpisany
wyrażam zgodę na udział mojego syna/córki w konkursie
fotograficznym "Żużlem w obiektyw - otoMoto.pl Żużlowe
zdjęcie roku" i jednocześnie oświadczam, że zapoznałem
się z regulaminem konkursu i w pełni go akceptuję"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 24 Lut 2010, 18:50 
Czy dostępne są gotowe formularze oświadczeń wymaganych w konkursie?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 25 Lut 2010, 22:36 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
jarozi napisał(a):
Czy dostępne są gotowe formularze oświadczeń wymaganych w konkursie?


W pliku tekstowym wystarczy, że napiszesz swoje dane kontaktowe + krótki opis nadesłanych plików.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 04 Mar 2010, 08:10 
fanatyczny anonim napisał(a):
Wojciech_Jankowski napisał(a):
termit_zg napisał(a):
Czy ten punkt regulaminu konkursu zabrania/zezwala na wykadrowanie fotografii na komputerze? W zdjęciach sportowych nie zawsze da się uchwycić obiekt w zamierzonym miejscu zdjęcia. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź :)


Nie wolno kadrować fotografii. Zdjęcia z zawodnikiem, który nie znalazł się centralnie, też mogą być ciekawe:) Wystarczy spojrzeć na nadsyłane prace.


Tylko, że kadrowanie to nie jest "ustawianie" obiektu w centralnym punkcie zdjęcia. Niestety ale fotografia sportowa "charakteryzuje" się tym, że zdjęcia w 99 % w większy lub mniejszy sposób muszą być kadrowane


Zgadzam się z przedmówca. Czasami, gdy robisz "szybkie" zdjęcia lub z niekorzystnego miejsca to trzeba coś przyciąć. Z resztą, jak widać po galerii i tak kadrowane zdjęcia są dopuszczone więc nie rozumiem niekonsekwencji organizatorów.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 10 Mar 2010, 09:12 
Kolega poruszył dobry temat... dlaczego zdjęcia niezgodne z regulaminem zostały dopuszczone do konkursu (są w galerii)? Ewidentnie można zobaczyć zdjęcia zarówno kadrowane jak i przerabiane fragmentarycznie, co zgodne z regulaminem nie jest... albo po coś regulamin robimy, albo robimy wolną amerykankę, ale zasady powinny być chyba równe dla wszystkich...


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 10 Mar 2010, 11:54 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Sty 2009, 16:52
Posty: 416
Miejscowość: Warszawa
Chcialem tylko sprostowac jedna rzecz. Umieszczenie zdjecia w galerii nie oznacza dopuszczenia do konkursu.
W galerii znajduja sie wszystkie nadeslane zdjecia.

Ja sie nie znam na fotografii i nie podejmowalem sie oceny, czy zdjecie bylo w jakikolwiek niezgodny z regulaminem sposob przetwarzane.

Po to mamy w jury czterech fotografow, zeby takie zdjecia odrzucili.

Z tego co mi wiadomo jury juz zabralo sie do pracy i wybierze najlepsze zdjecie sposrod tych, ktore spelnaiaja wszystkie wymogi regulaminowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 10 Mar 2010, 12:47 
Zdjecie kadrowane mozna ocenic po rozdzielczosci, ponadto nikt nie moze zabronic lekkiego kadrowania, obciecia nic nie znaczacego np. tła.
Regulamin wyraznie mowi - nie zakłócać kompozycji zdjęcia!
Wiec dla niedoinformowanych napisze ze oznacza to zeby nie naruszac głównego motywu zdjecia, tlo temu nie podlega.
Przyklad mamy zdjecie gdzie walczy o pilke 3 pilkarzy, w tle malo wyrazne trybuny - lekkie skadrowanie kosztem tła jest dopuszczalne wg ogolnych przepisow, natomiast wyciecie kadrowaniem jedengo z pilkarzy narusza juz kompozycje zdjecia. Mysle ze teraz jasne......


Góra
  
 
 Temat postu: Re: REGULAMIN KONKURSU
PostWysłany: 10 Mar 2010, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Lut 2010, 12:18
Posty: 89
A jeszcze jedno - fajne niektore zdjecia ludzieska powrzucali, ale zgodnie z regulaminem jest to zdjecie na "Żużlowe zdjecie roku 2009", a niektore sa z lat wczesniejszych. Jak to komisja zweryfikuje? :-)

_________________
Pozdrawiam
Michał Szmyd
Bydgoszcz/Inowrocław
http://www.speedway-photography.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edited by InServ Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group