home historia obiekty forum linki
do³±cz do nas
aktualno¶ci o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Obecny czas: 09 Maj 2024, 01:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Obcokrajowcy a frekwencja na trybunach
PostWysÅ‚any: 15 Lut 2009, 22:23 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
Przed rozpoczęciem sezonu 2006 w polskich drużynach żużlowych zniesiono limit miejsc dla zawodników zagranicznych. Celem opracowania jest sprawdzenie statystycznej istotności tej zmiany oraz zbadanie jej wpływu na kształtowanie się frekwencji na trybunach. Badana próba składa się z 226 meczów Ekstraligi Żużlowej w latach 2006 ? 2008. Wyniki pokazują, że udział dodatkowego zawodnika z cyklu Grand Prix zwiększa liczbę kibiców na danym meczu średnio o ok. pół tysiąca. Kibice nie zwracają uwagi na obecność w składach drużyn obcokrajowców spoza cyklu GP. Co więcej, udowodnione zostało, że istotny wpływ na frekwencję na trybunach mają bieżące wyniki zespołu, średnia cena biletów oraz faza sezonu.

Przy tego typu badaniach największym problemem jest baza danych. Dlatego w opracowaniu zdecydowałem się na wykorzystanie dwóch wersji: jednej, opartej na danych pochodzących z klubowych oficjalnych stron internetowych oraz drugiej opratej na kwartalnikach "Świat Żużla".

Pełna wersja badania jest dostępna pod tym linkiem: http://www.zuzel.waw.pl/raport.pdf.

Zapraszam do dodawania swoich komentarzy na temat wyników badania.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Obcokrajowcy a frekwencja na trybunach
PostWysÅ‚any: 19 Lut 2009, 12:40 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
a propos obcokrajowców - to bardzo mi się nie podoba przepis umożliwiający obcokrajowcom startowanie na pozycjach juniorów - to zabija Polski żużel, łatwiej sobie "wynająć" na sezon juniora z np. skandynawii - który nie zawszę się sprawdza, a blokuje miejsce naszej potencjalnej niedoszłej gwieździe (że nie wspomnę o nie szkoleniu młodzieży, braku zainteresowania sponsorami zawodnikiem, który ma potencjal, ale nie jeździ, bo przecież można juniora gotowego sprowadzić...) najbardziej mi się podobało, jak w składzie mogło być dwóch stranieri, była też taka klarowność i przejrzystość w składzie bo startowali tylko ci najlepsi na ogół z numerami 1 i 3 i zawsze tłukli okolice kompletu, a teraz tych znajd jest pełno i jadą kawał świata by wycieniować po 2 punkty na mecz... ot taki wywód okolicznościowy :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Obcokrajowcy a frekwencja na trybunach
PostWysÅ‚any: 19 Lut 2009, 23:40 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
naj napisał(a):
a propos obcokrajowców - to bardzo mi się nie podoba przepis umożliwiający obcokrajowcom startowanie na pozycjach juniorów - to zabija Polski żużel, łatwiej sobie "wynająć" na sezon juniora z np. skandynawii - który nie zawszę się sprawdza, a blokuje miejsce naszej potencjalnej niedoszłej gwieździe (że nie wspomnę o nie szkoleniu młodzieży, braku zainteresowania sponsorami zawodnikiem, który ma potencjal, ale nie jeździ, bo przecież można juniora gotowego sprowadzić...)


Warto też zauważyć, że z tych zagranicznych juniorów mało pozostaje wiernymi barwom klubowym. Reklamowany przez Marka Cieślaka Sitera (od niego się to wszystko tak naprawdę zaczęło) juz nie jeździ we Wrocławiu. Wydaje mi się, że wierni barwom klubowym w dłuższej perspektywie czasu z zagranicznych juniorów mogą być jedynie Pavlic (tu jestem nawet przekonany) i Sajfutdinow (tu już mniej).

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Obcokrajowcy a frekwencja na trybunach
PostWysÅ‚any: 12 Sie 2010, 15:52 
Offline

Dołączenie: 12 Sie 2010, 15:19
Posty: 4
Obawiam się, że w tym roku wnioski z badania upadły. A powodem tego jest GP. Mnie śmieszy, że nikt z wielkich ?autorytetów? żużlowych nie zauważył, że im więcej GP ,tym mniej przychodzi na ligę i to w miastach gdzie jest GP dziwnym zbiegiem okoliczności. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Obcokrajowcy a frekwencja na trybunach
PostWysÅ‚any: 15 Sie 2010, 11:20 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
historix49 napisał(a):
Obawiam się, że w tym roku wnioski z badania upadły. A powodem tego jest GP. Mnie śmieszy, że nikt z wielkich ?autorytetów? żużlowych nie zauważył, że im więcej GP ,tym mniej przychodzi na ligę i to w miastach gdzie jest GP dziwnym zbiegiem okoliczności. :)


Model uwzględnia dane historyczne i nie nadaje się do prognozowania.

Jego celem było wyłowienie istotnych statystycznie czynników w latach 2006-2008. Nie wiem, czy to Grand Prix bezpośrednio wpływa na frekwencję na lidze czy bardziej zbyt wiele różnych innych imprez żużlowych w danym mieście. Gdyby Pudzianowski walczył co tydzień, na każdych zawodach nie byłoby kompletu.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
WyÅ›wietl posty z poprzednich:  Sortuj wedÅ‚ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edited by InServ Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group