home historia obiekty forum linki
do³±cz do nas
aktualno¶ci o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Obecny czas: 01 Maj 2024, 23:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 03 Mar 2011, 22:06 
Offline

Dołączenie: 18 Paź 2009, 20:56
Posty: 2
Witam drogie Koleżanki i Kolegów!
Reakcja W.Komarnickiego ze Stali Gorzów wywołała nie lada echo w środowisku.
Jeśli dojdzie do okrągłego stołu w Centrum Olimpijskim to z przyjemnością przyjadę z transparentem.
Czy będzie organizowana jakaś akcja, notabene cała Polska jest na nie, jeśli dojdzie do Okrągłego Stołu to ja z chęcią się pojawię pod centrum.

Pozdrawiam
Wojtek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 05 Mar 2011, 12:48 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
Według mnie problem jest bardziej złożony i należało go zdecydowanie mocniej nagłośnić w połowie ubiegłego roku.

Widziałem dzisiaj na własne oczy nowy tłumik Deppa w akcji i problemy pojawiają się na GM-ach w szczycie łuku. Silnik Rafała Dobruckiego tracił moc.

Jeśli stoi się blisko motocykla różnica w dźwięku jest praktycznie nieodczuwalna. Natomiast jest zdecydowanie ciszej, jeśli motocykl jest akurat na dalszym łuku.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 05 Mar 2011, 22:56 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
te tłumiki to niestety jest coś co było nieuniknione...w/g mnie jest to problem a'la unia europejska i jej zakazy i certyfikaty, góral nie może robić oscypka, ogórek kiszony może być sprzedawany tylko zafoliowany w supermarkecie, na stadion nie możesz wnieść 0,5wody w plastikowej butelce, ale możesz kupić wodę w plastikowym kuflu za 10zł.
niedługo będzie tak, ze tor żużlowy będzie zamknięty w wielkiej szklanej kuli by kibice (nie na trybunach tylko w vip-roomach) nie byli narażeni na niebezpieczeństwa, hałas oraz na wdychanie szkodliwego pyłu unoszącego się podczas zawodów. nie rozumiem też czemu na 1ligowych torach jest obowiązek sztucznego oświetlenia? czy kibicom lepiej jest oglądać zawody w półmroku, w niedziele od godziny 19 do 22 gdzie w poniedziałek trzeba iść do pracy i dużo lepiej czasowo byłoby obejrzeć zawody w godzinach 16-19 (nie wspominając o przyjezdnych kibicach drużyn gości, jak i o kosztach drużyn pierwszoligowych włożonych psu w dupę za prąd)

wracając do tłumików to wiadomo, ze cały smaczek żużla od strony kibicowskiej to jest ryk motorów, zrozumiałbym i przebolał gdyby to miało wpłynąć na bezpieczeństwo zawodników, ale z tego co sie czyta to jest w tej materii również odwrotnie.
jednak uważam, ze żużel na całym świecie powinien podlegać jednolitym przepisom, więc też głupio by było gdyby w Polsce jeżdżono na starych, a w Anglii, Szwecji na GP i DPŚ na nowych.

kierując się dalej ideą ekologii w żużlu niebawem pewnie wejdzie przepis o silnikach elektrycznych i będziemy mieli wyścigi meleksów, więc 'cieszmy się' póki mamy to co mamy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 10 Mar 2011, 14:34 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
Wojciech_Jankowski napisał(a):
Według mnie problem jest bardziej złożony


podobno FIM dostało dotacje od Uni Europejskiej i warunkiem było wprowadzenie tych tłumików... czyli, ze sie nie pomyliłem, niczym racjonalnym nie uzasadnione decyzje, zakazy, przykazy itp mają tylko jedno źródło :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 10 Mar 2011, 23:57 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
naj napisał(a):
Wojciech_Jankowski napisał(a):
Według mnie problem jest bardziej złożony


podobno FIM dostało dotacje od Uni Europejskiej i warunkiem było wprowadzenie tych tłumików... czyli, ze sie nie pomyliłem, niczym racjonalnym nie uzasadnione decyzje, zakazy, przykazy itp mają tylko jedno źródło :lol:


naj, my niestety spoglądamy na żużel z perspektywy własnego podwórka. A w Niemczech, Anglii i na Słowacji zamyka się stadiony właśnie ze względu na generowany hałas. To jest smutna prawda.

Protesty należało robić w ubiegłym roku. Przez cały sezon powinny odbywać się testy. Nie odbywały się, bo zawodnicy nie chcieli testować czegoś nowego, a producenci sprzętu nie myśleli nad rozwiązaniem tego problemu. Właśnie przez to że jest "dwóch na krzyż" producentów osprzętu, nikt nie dąży do uzyskania dobrego produktu. Gdyby w ubiegłym roku któraś z firm zainwestowała bardzo dużo w róznego rodzaju testy, na pewno stworzyłaby optymalne rozwiązanie. Dziś byłaby monopolistą na rynku.

W Formule 1 nowinki wprowadzane są z rocznym wyprzedzeniem tak, żeby wszyscy mogli najlepiej się dostosować. I dwa lata temu w F1 zamiast protestować producenci sprzętu wzięli się do pracy, żeby wypracować dobre rozwiązania. W żużlu producenci sprzętu nie kwapią się do rozwijania swoich produktów.

Ja naprawdę nie jestem przeciwnikiem zmian. Słyszałem nowe tłumiki zarówno na lodzie, jak i na klasycznym speedwayu i różnicy w dźwięku, kiedy stoi się blisko motocykla nie ma. Dźwięk jest jednak wyciszony gdy motocykl jest dalej. Problemem jest jednak utrata motocykla na szczycie łuku. Kiedy patrzyłem jak Rafał Dobrucki z w pełni odkręconym gazem praktycznie hamuje na szczycie każdego łuku, to wtedy zrozumiałem, że problem jest poważniejszy.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 17 Mar 2011, 20:10 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
my postrzegamy z własnego podwórka, a inni to niby rozglądają się z troską o inne podwórka? to wszystko było niepotrzebne, kilka silników poszło z dymem, kontuzja Zengoty do tego zawodnicy kupowali i stary i nowy tłumik bo wszystko na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu wisiało w powietrzu.
żużla nie ma co porównywać do F1 bo to inna baja, tam jest winter-warz koncernów, ogromne pieniądze, jest to swoisty ekscentryczny test nowinek technicznych w ekstremalnych warunkach wprowadzanych później do obiegu w zwykłych samochodach.
jest to przeciwieństwo do żużla traktowanego jak śmierdzące jajko (sam wiesz najlepiej po przykładzie Warszawy) bo na żużlu nie można zarobić, to nie jest inwestycja czy biznes tu trzeba charytatywnych darczyńców i fanatyków w jednej osobie (tacy istnieją w miastach z tradycjami żużlowymi) z workiem pieniędzy, bo koszty utrzymania zawodnika są nie adekwatne do przychodów z biletów w porównaniu z piłką nożną gdzie nie dość, ze zysk z biletów kilkukrotnie większy (pomijając fakt, że w tygodniu są dwie, a nie jedna kolejka) to i utrzymanie zawodnika nieporównywalnie inne gdzie koszt piłki to 100-200zł, a koszt motocykla zdatnego do równej walki to pewnie 100-200tysięcy

inną alternatywą na to, że ludziom wszystko przeszkadza w żużlu może jest przenieść żużel do hal (jak np. kilka imprez GP), albo budować futurystyczne stadiony pod ziemią 8-) wtedy nie będzie przeszkadzał hałas, pył a przede wszystkim warunki atmosferyczne, które często komplikują odbycie się całych kolejek... (szczególnie finałów play-off czy ostatnich rund GP późną jesienią

do tego mówisz, ze zawodnicy w zeszłym sezonie nie testowali nowinek. dla mnie zagadką jest to, ze kilka zawodów w zeszłym sezonie odbyło się na nowych tłumikach i nikomu nóg nie pourywało, ale skoro mówimy o testowaniu to nikt tego nie będzie robił na swoim własnym silniku, łatwo się domyślić jakim dramatem jest utrata silnika przed sezonem dla np. drugoligowych zawodników, czy np jakby juniorzy nagminnie zacierali klubowe silniki na regionalnych ligach młodzieżowych... jaki klub by młodzież szkolił, na czym??
do tego wciśnięcie tych tłumików pod szczytnym celem niwelowania hałasu traci również na znaczeniu w momencie kiedy ja sobie będę wyjeżdżał codziennie od 7rano do 22 trenować na starym tłumiku (bo niby kto mi zabroni?) albo np mecze ligi amatorskiej w których wątpię by jeździli na nowych tłumikach... absurd

na dzień dzisiejszy zawodnicy wracają do starych tłumików, ja się z tego cieszę jako kibic


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 20 Mar 2011, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Sty 2009, 01:00
Posty: 453
W poniedziałek ma zostać podjęta decyzja przez Anglików. Wydaje mi się, że ich głos może być decydujący. Jeśli dołączą się do nas, to podejrzewam, że także Szwedzi jednak zmienią zdanie. Jesli nie, może być ciekawie. Mało czasu pozostało do rozpoczęcia sezonu i trochę boję się, że sytuacja może zmieniać się z dnia na dzień jak w kalejdoskopie. Przecież w Anglii dokładnie za tydzień rusza liga.

_________________
Ze sportowymi pozdrowieniami,
Wojciech Jankowski
w.jankowski@zuzel.waw.pl
www.wtswarszawa.pl
http://www.zuzel.waw.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OkrÄ…gÅ‚y Stół - nowe tÅ‚umiki.
PostWysÅ‚any: 21 Mar 2011, 14:36 
Offline

Dołączenie: 30 Sty 2009, 12:55
Posty: 129
FIM dziś zgodnie z moimi domysłem odrzucił 'naszą' petycję i w tym momencie nasi zawodnicy strzelili sobie ładnie w kolano, argumentując , że nowy tłumik stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia, jednocześnie buntujac sie, że na tych nowych tłumikach chcą jeździć za granicą i na GP - takich jaj w żuzlu chyba jeszcze nigdy nie było, zastanawia mnie czemu tylko tak żywiołowo do tematu obalenia nowych tłumików podchodzą polacy, a stranieri'skie-nacje (szwedzi, angole i duny) mają na to wyjeba#e :lol:
tu sie chyba zderzyły dwa fronty mafijne ;)
tylko ja nie rozumiem jednego, bo my jesteśmy potentatem w dziedzinie żużla więc czmu mamy się podporządkowywać innym? czy jakby np. Grecy wpadli na pomysł by grać piłką do tenisa w koszykówkę to NBA by nie miało wyjścia? :lol:
nie chciałbym być w skórze zawodników, co by nie powiedzieli to i tak przeciw sobie... a z drugiej strony jeden sezon bez obco (lub ewentualnie z ruskami) w naszej lidze brzmi ciekawie, tylko tyrzeby było otworzyć ponownie okienko transferowe


Góra
 Profil  
 
WyÅ›wietl posty z poprzednich:  Sortuj wedÅ‚ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edited by InServ Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group