home historia obiekty forum linki
dołącz do nas
aktualności o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Wstęp
Dodano: 2009-01-19 14:40:01

< Wstecz


Jako że żużel w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch dziesięcioleci przechodzi intensywne przemiany obejmujące także stronę ekonomiczną w niniejszym cyklu artykułów będziemy starać przedstawić właśnie ten aspekt funkcjonowania tego sportu.

Przemiany zachodzące w sporcie żużlowym są odzwierciedleniem szerszego procesu obejmującego wszystkie sfery życia społeczno-gospodarczego w Polsce. Transformacja ustrojowa sprawiła, iż wiele dziedzin, w tym także sport, podlega w coraz większym stopniu komercjalizacji. Zmiany dokonują się praktycznie z roku na rok, a ich tempo i kierunek jest przeważnie przedmiotem wielu kontrowersji oraz dyskusji. 

Często owe dyskusje maja podtekst silnie emocjonalny lub chociaż sentymentalny. Czy żużel podąża w stronę rozwoju? Jak możemy ten rozwój definiować? Jakie są perspektywy tego sportu, jego miejsce wśród wielu innych dyscyplin? Co jest jego silną a co słabą stroną? Te pytania oraz wiele innych przewijają się szczególnie podczas długich zimowych wieczorów podczas spotkań kibiców w całej Polsce.

Założeniem naszego cyklu jest analiza zachodzących procesów w możliwie obiektywny sposób. Będziemy chcieli uchwycić te cechy specyfiki speedwaya, które mogą być kluczowe dla jego przyszłości. Porównamy modele jego funkcjonowania w różnych krajach oraz spróbujemy dokonać analizy w porównaniu do innych dyscyplin.

Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły do dyskusji, projekty zmian oraz opinie. Naszą intencją jest stworzenie w tym miejscu platformy do prezentacji oraz wymiany konstruktywnych pomysłów. Zapraszamy w tym celu do naszego forum dyskusyjnego.

 


< Wstecz


Skomentuj ten artykuł na forum!