home historia obiekty forum linki
dołącz do nas
aktualności o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Trzecia edycja konkursu fotograficznego za nami!
Dodano: 2012-02-25 22:19:25

< Wstecz


W piątek, 24.02.2012 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie podczas Enea VI Gali Sportu Żużlowego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego na Żużlowe Zdjęcie 2011 Roku. W opinii kapituły konkursowej autorem najlepszej fotografii został Michał Szmyd z Bydgoszczy. Z kolei w głosowaniu publiczności zwyciężył Jakub Janecki z Ostrowa Wielkopolskiego, który uzbierał blisko 2,5 tys. głosów.

 

III edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego została zorganizowana przez Warszawskie Towarzystwo Speedwaya we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz One Sport Marketing. Uczestnicy przysłali niespełna 500 zdjęć. W konkursie ponownie udział wzięli fotoreporterzy nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech i Ukrainy. Kapituła konkursowa w składzie: Andrzej Grodzki, Piotr Szymański, Michał Sikora, Leszek Blanik i Jerzy Szczakiel miała niezwykle trudne zadanie. O wyborze zdjęcia roku zdecydowała dogrywka. Ostatecznie zwyciężyło zdjęcie Michała Szmyda przedstawiające faul Darcy Warda na Jarosławie Hampelu w czasie finału Drużynowego Pucharu Świata. Nagrodę (laptop) wręczyła laureatowi w czasie gali Emilia Tomalska, Dyrektor Biura Public Relations w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o. oraz Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. Prowadzący galę, Przemysław Babiarz wypytał laureata na temat recepty na najlepsze zdjęcie oraz ulubionego miejsca, z którego robi zdjęcia na stadionie.

 

W głosowaniu publiczności zwyciężyło zdjęcie Jakuba Janeckiego z Ostrowa Wielkopolskiego, który w nagrodę otrzyma aparat fotograficzny od Mazowieckiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną 3 bilety na Grand Prix w Lesznie.  Liczba głosów kibiców w tegorocznym głosowaniu przekroczyła łącznie 10 tys.

 

W Centrum Olimpijskim w czasie gali stworzona została okolicznościowa wystawa z najlepszych zdjęć. Prawdopodobnie część z nich zostanie przeznaczona na licytacje. Tegoroczna forma konkursu wszystkim przypadła do gustu i można spodziewać się podobnej w kolejnych latach.

 

 


Żużlowe Zdjęcie 2011 Roku - Michał Szmyd

 


Zdjęcie publiczości 2011 - Jakub Janecki


< Wstecz

Skomentuj ten artykuł na forum!