home historia obiekty forum linki
dołącz do nas
aktualności o nas blog ekonomia speedwaya napisali o nas Galeria
Gala żużlowa po raz szósty!
Dodano: 2012-02-22 19:03:57

< Wstecz


W piątek, 24.02.2012 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się Enea VI Gala Sportu Żużlowego. Już po raz szósty Polski Związek Motorowy uhonoruje najlepszych polskich zawodników, trenerów oraz organizatorów imprez żużlowych za sukcesy osiągnięte w trakcie minionego roku. Ze względu na wybitne dokonania polskich żużlowców w 2011 roku na gali w Warszawie pojawią się wszyscy najważniejsi przedstawiciele sportu żużlowego na świecie z brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata, Jarosławem Hampelem oraz kapitanem Żużlowej Reprezentacji Polski, Tomaszem Gollobem na czele.

 

Rok 2011 zapisał się w kronikach sportu jako jeden z najlepszych w historii polskiego speedwaya. Jarosław Hampel drugi sezon z rzędu zakończył zmagania na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata. Hampel razem z Tomasz Gollobem, Piotrem Protasiewiczem, Januszem Kołodziejem i Krzysztofem Kasprzakiem zdobyli także trzeci raz z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Świata. Jak co roku, także z imprez rangi mistrzostw Europy nasi reprezentanci zawsze przywozili medale zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów.

 

Wszyscy autorzy największych ubiegłorocznych sukcesów zostaną wyróżnieni w czasie gali. Nagrody w dwunastu kategoriach wybierze kapituła w składzie: Andrzej Grodzki, Michał Sikora, Piotr Szymański, Leszek Blanik i Jerzy Szczakiel. W siedmiu kategoriach wyboru dokonali kibice za pomocą systemu SMS-owego. Każdy przesłany SMS bierze udział w losowaniu nagród w postaci biletów na tegoroczne zawody Grand Prix oraz Drużynowego Pucharu Świata. - Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego rozwiązania i mamy ogromną nadzieję, że kibice sportu żużlowego włączą się do zabawy. To oni zadecydują o tym, kto wygra w siedmiu kategoriach, w tym najważniejszej - na Zawodnika Roku 2011 - mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

 

- W czasie Enea VI Gali Sportu Żużlowego oficjalnie podsumujemy udany dla polskiego żużla sezon 2011, ale nie zabraknie przedstawienia planów na najbliższych kilka miesięcy. Kolejny raz spotkamy się w niezwykle prestiżowym miejscu – w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W tym roku relację z gali po raz pierwszy w historii przeprowadzi TVP Sport, dlatego postaramy się, by była to wyjątkowe wydarzenie - dodaje Szymański.

 

W programie gali dla zgromadzonej publiczności przewidziano liczne atrakcje. O oprawę muzyczną zadba szturmująca ostatnio listy przebojów Alexandra. Galę poprowadzi dziennikarz i komentator sportowy TVP, Przemysław Babiarz. W czasie gali wręczona zostanie również nagroda w konkursie na Żużlowe Zdjęcie 2011 Roku.

 

Organizatorem gali jest Polski Związek Motorowy we współpracy z firmą One Sport Marketing. Szczegółowe informacje na temat gali oraz głosowania dostępne są na stronie www.polskizuzel.pl/gala.


< Wstecz

Skomentuj ten artykuł na forum!