
Lipcowy moduł WTS Akademii Speedwaya poświęcony jest rozwiązaniom regulaminowym stosowanym w polskich ligach dotyczących startów zawodników zagranicznych. 1 kwietnia 1990 roku w polskiej lidze zadebiutował pierwszy obcokrajowiec, ówczesny mistrz świata, Hans Nielsen. Od tego czasu zawodnicy zagraniczni stali się nieodłącznym elementem zawodów ligowych.
Począwszy od 2006 roku zniesiono limity dla zawodników zagranicznych. Był to skutek akcesji naszego kraju w struktury Unii Europejskiej oraz respektowania zasady swobody wyboru miejsca pracy. Lipcowa prezentacja dotyczy wyników badań, które zaprezentowane zostały w publikacji „W drodze ku reaktywacji…”. Premiera publikacji miała miejsce 21. czerwca w warszawskiej Restauracji Rooster. Prezentacja zawiera syntetyczne wyniki badania oraz skrótowo prezentuje najważniejsze wnioski.
Najnowszy moduł dostępny jest pod adresem: http://www.zuzel.waw.pl/modul4.pdf.
Przypominamy, że do kursu można dołączyć w dowolnym momencie jego trwania. Przesłanie odpowiedzi przed publikacją kolejnego modułu oznacza dodatkowy punkt. Należy zaznaczyć, że 5-ciu najlepszych absolwentów pojedzie w styczniu razem z firmą Ruszkiewicz Sport Marketing do Sanoka na cały weekend z ICE Racingiem. Dla najlepszej osoby związanej z Warszawą nagrodą jest kolacja dla dwóch osób w warszawskiej restauracji Rooster. Cały czas można nadsyłać odpowiedzi na pytania konkursowe dotyczące pierwszych trzech modułów. Organizatorzy zachęcają do lektury oraz podjęcia próby zdobycia certyfikatu WTS Akademii Speedwaya. Wystarczy zdobyć łącznie 40 punktów.
Pozostałe moduły, które w dalszym ciągu można rozwiązywać, są dostępne pod następującymi linkami:
Moduł 3 (czerwiec 2009) – Przygotowanie fizyczne żużlowca http://www.zuzel.waw.pl/modul3.pdf.
Moduł 2 (maj 2009) – Olimpijski żużel http://www.zuzel.waw.pl/modul2.pdf
Moduł 1 (kwiecień 2009) – Żużel na świecie http://www.zuzel.waw.pl/modul1a.pdf
zasady e-learningowego kursu – http://www.zuzel.waw.pl/akademia.pdf