
Na wczorajszym spotkaniu zarząd Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya przedstawił plan działania na najbliższy rok. Projekty sklasyfikowane zostały w trzy grupy. Jak już podkreślano wcześniej, nie ma możliwości, aby w tym roku sport żużlowy w prawdziwym wydaniu zagościł w stolicy. Należy najpierw zbudować trwałe fundamenty pod dalszą działalność oraz zjednoczyć społeczność żużlową.
Frekwencja dopisała! Członkowie stowarzyszenia mieli pewne obawy dotyczące liczby zainteresowanych osób, ale okazały się one zupełnie niepotrzebne. To kolejny fakt, który potwierdza, że w Warszawie mieszka spora rzesza osób interesujących się sportem żużlowym. Na początku spotkania prezes Andrzej Skolimowski przedstawił problemy i opór z różnych stron, który był nie do pokonania w ubiegłym roku. – Naszym głównym problemem jest stadion. W ubiegłym roku skoncentrowaliśmy się na próbie reaktywacji sportu żużlowego na obiekcie Gwardii. Mieliśmy przesłanki ku temu, by sądzić, że rok 2008 będzie przełomowy. Zawiłe kwestie własnościowe, budynek ABW oraz ekskluzywne osiedle mieszkaniowe w pobliżu, a przede wszystkim brak zainteresowania ze strony Urzędu Miasta spowodowały, że ten pomysł trzeba porzucić. W tym roku zmieniamy strategię! – powiedział prezes WTS-u, Andrzej Skolimowski.
Plan działań na rok 2009 zawiera trzy grupy projektów. Zostały on ustalone w ten sposób, aby zaspokoić oczekiwania różnych grup docelowych. – Po pierwsze, czeka nas duża praca analityczna. Chcemy opracować założenia polityki stadionowej w Warszawie i pokazać, że istnieją inne obiekty, na których reaktywacja sportu żużlowego jest możliwa. Chcemy także odwołać się do historii, odszukać korzenie warszawskiego speedwaya oraz dotrzeć do osób, które były związane ze stołecznymi drużynami w latach powojennych – zaznacza Wojciech Jankowski, wiceprezes stowarzyszenia. - Praca analityczna nie będzie związana jedynie z warszawskim żużlem. Poruszymy kwestie regulaminowe oraz zaproponujemy pewne opracowania statystyczne – dodaje.
Ze względu na dużą liczbę kibiców mieszkających w Warszawie planowane są działania przeznaczone specjalnie dla nich. Organizacja wspólnego oglądania transmisji telewizyjnych z zawodów żużlowych połączona zostanie z cyklem spotkań z osobami związanymi ze światem żużlowym. Jeśli tylko pojawi się zapotrzebowanie, zorganizowane zostaną wyjazdy na najważniejsze imprezy żużlowe w sezonie. Godne rozważenia są pomysły organizacji eventów podczas targów, wystaw czy innych wydarzeń z życia kulturalnego stolicy. W dalszym ciągu potrzebna jest promocja internetowa. Dwa ciekawe przedsięwzięcia zostaną zainaugurowane z początkiem sezonu.
Najbliższym celem jest organizacja wystawy poświęconej pamięci wieloletniego warszawskiego działacza i sędziego żużlowego śp. Władysława Pietrzaka. Wystawa odbędzie się w marcu i będzie swoistym wspomnieniem w I rocznicę śmierci wielkiego człowieka, który poświęcił się w pełni dla sportu żużlowego oraz ojczyzny. Wystawa będzie miała charakter otwarty, a o wszystkich szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.